Konteyner Evin Teknik Özellikleri Nedir?

Yeni yaşam alanları kurmak için yahut inşaat şantiyesi adına, bununla birlikte ofis için birçok konteyner ev yapılmaktadır.  Yapımının pratik kullanımının uzun süreli ve konforlu olması sebebi ile son yıllarda konteyner evlere ilgide artış yaşanmaktadır. Konteyner evler hakkında birçok konu merak edilirken genellikle teknik özellikler hakkında birçok insan fikir sahibi değildir. Bu yazımızda sizler için konteyner evlerin teknik özelliklerini en ince ayrıntısına kadar hazırladık. Konteyner evler ile ilgili merak ettiğiniz tüm ayrıntılara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Teknik özelliklerinde standart tipli konteyner evler hakkında bilgilendirme yapacağız. Konteyner evlerin ebatlarına baktığımızda standart olarak adlandırılan boyutlar  2.40* 6.00* 2.60m*dir. Bununla birlikte ikinci standart ise biraz daha büyüktür. 3.00* 7.00* 2.60m dir. Bu iki ölçü standart konteyner evlerin ölçüsü olmakla birlikte isteğe bağlı olarak da konteyner üretimi gerçekleşmektedir. Aynı zamanda birleşimli ve çok katlı konteyner da müşterinin isteğine göre tasarlanabilmektedir.

Teknik verilere baktığımız da depreme dayanıklı olduğu görülmektedir. Aynı zamanda dış duvar iletim katsayısı 0.40 Kcal/ m2hC, çatı iletim katsayısı 0.35 Kcal/m2hC, taban ısı iletim katsayısı 0.68 Kcal/ m2hC, şase yük kapasitesi ise 200 kg/m2 olarak belirlenmektedir. Teknik özelliklerinden bir diğeri ise konteyner evler her türlü iklim şartına uygundur. Kar yüküne baktığımızda ise 80 kg kadar karı taşıyabilme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda rüzgara karşı da dirençli olan bu yapılar saate 102 km hıza ulaşan rüzgara karşı da dirençlidir.

Teknik özellikler ile birlikte kullanılan malzemelere baktığımızda cam yünü, çelik malzeme, betopan ve polistren köpük kullanılmaktadır. Teknik özellikleri bu şekilde sıralamak mümkün. Bununla birlikte müşterinin isteğine ek olarak bir takım eklemeler yahut çıkarımlar yapılabilmektedir. Bu nokta da müşteri ile ortaklaşa bir fikir birliği sağlanır ve istek doğrultusunda proje çizimi ve uygulaması gerçekleştirir. Burada verilen teknik veriler standartları, standart ebatları ve kullanımları işaret etmektedir. İklim şartlarına, hava koşullarına ve depreme son derece dayanıklı olan bu konteyner evlerin teknik özellikleri hakkında daha ayrıntı bilgiyi firmadan öğrenebilirsiniz.

Tüm detaylar için Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (216) 421 35 10Bir cevap yazın